Educatie Parentala

  • Augmenter la taille
  • Taille par défaut
  • Diminuer la taille
Parteneri

Parteneri nationali si locali

There are no translations available.

National

Reprezentanța UNICEF în România;

Ministerul Educației, Cercetării, Tineretului și Sportului;

Institutul de Științe ale Educației;

Agenția Impreună;

Centrul de Resurse și Informare pentru Profesiuni Sociale.

___________________________________________

Județul Alba

Instituții de învățământ:

Școala cu clasele I-VIII Roșia Montană;

Școala cu clasele I-VIII Noslac.

___________________________________________

Judetul Arad

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Arad;

Școala Generală "Ștefan Cicio Pop" Arad;

Școala Generală nr. 8, Arad.

__________________________________________

Județul Argeș

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Argeș;

Școala Gimnazială nr.1 Micești-Păuleasa.

__________________________________________

Județul Bacău

Direcția Generala de Asistență Socială și Protecția Copilului Bacău;

Consilii Locale: Buhoci; Letea Veche; Măgura, Săucești.

Institutii de invațămant:

Inspectoratul Școlar Județean Bacău;

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Bacău;

Colegiul Național Pedagogic "Ștefan cel Mare", Bacău;

Colegiul Național "V. Alecsandri", Bacău;

Școala "Emil Brăescu", Măgura;

Școala "Constantin Platon", Bacău;

Școala cu clasele I-VIII, nr. 10, Bacău;

Școala "Mihai Drăgan", Bacău;

Școala cu clasele I-IV, "Nicu Enea", Bacău;

Școala cu clasele I-VIII, "Alexandru cel Bun",Bacău;

Școala cu clasele V-VIII Letea Veche;

Școala cu clasele I-VIII, "Al. I. Cuza", Bacău;

Școala cu clasele I-VIII „Octavian Voicu”, Bacău;

Școala Gimnazială “Alecu Russo” Bacău;

Școala Gimnazială Horgeşti.

______________________________________

Județul Bihor

Instituții de învățământ:

Școala cu clasele I-VIII Curtuișeni;

Școala cu clasele I-VIII Ineu.

______________________________________

Județul Bistrița-Năsăud

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Bistrița Năsăud;

Școala Generală "Mihai Eminescu";

Școala Generală nr. 4;

Colegiul National "Liviu Rebreanu";

_____________________________________

Județul Botoșani

Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Botosani

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Botoșani;

Inspectoratul Scolar Judetean Botosani;

Scoala nr. 1 Joldesti Botosani;

Scoala nr. 6 Botosani;

Scoala nr. 7 Botosani; Scoala nr. 8 Botosani;

Scoala nr. 10 Botosani; Scoala nr. 11 Botosani;

Liceul teoretic “Nicolae Iorga” Botosani;

Colegiul National “A. T. Laurian” Botosani;

Liceul de arta “St. Luchian” Botosani;

Scoala “M. Sadoveanu” Dumbravita, Botosani;

Școala cu clasele I-VIII nr. 1 "Sf. Nicolae', Botoșani;

Școala cu clasele I-VIII nr. 1, Albești;

Liceul Tehnologic Todireni;

Scoala Generală Stefan cel Mare nr.2;

Şcoala cu clasele I-VIII ,,Ion Bojoi” Flămânzi.

______________________________________

Județul Brăila

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Brăila;

Școala cu clasele I-VIII Tichilești;

Școala „Nedelcu Chercea" Brăila;

______________________________________

Județul Brașov

Instituții de învățământ:

Grup Școlar Racoș;

Școala Generală Budila;

Școala Gimnazială Tărlungeni;

_____________________________________

Județul Buzău

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Buzău;

Școala cu clasele I-VIII Cândești;

Școala nr. 3 Râmnicu Sărat;

Liceul de artă "Margareta Sterian", Buzău;

Școala Pârscov;

Școala Gimnazială nr.1, Rîmnicu Sărat;

Colegiul Economic Buzău;

Liceul Teoretic ":tefan cel Mare" Râmnicu Sărat;

Liceul Tehnologic "Grigore C. Moisil" Buzău;

Colegiul Național "Mihai Eminescu" Buzău;

Grădiinița cu Program Prelungit nr. 9, Buzău;

Liceul Tehnologic "Costin Nenițescu" Buzău;

Grădinița cu Program Prelungit "Cei 7 pitici";

Grup Școlar Tehnologic "Dimitrie Filipescu" Buzău;

Grup Școlar "Sf. Mc. Sava" Berca.

_______________________________________

București

Instituții de învățământ:

CMBRAE București;

Școala cu clasele I – VIII nr. 152 „Uruguay”, București

_______________________________________

Județul Călărași

Instituții de învățământ:

Școala Dragalina;

Școala Dor Mărunt Sat;

Scoala Gimnaziala nr 1 Sărulești Gară.

_______________________________________

Județul Caraș-Severin

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Caraș-Severin;

Școala cu clasele I-VIII Răcășdia;

Școala Gimnazială nr.1 Bocșa.

_______________________________________

Județul Cluj

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Cluj;

Liceul TeologicBaptist Emanuel;

Școala cu clasele I-VIII "Iuliu Hațieganu"

_______________________________________

Județul Constanța

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Constanța;

Şcoala Gimnazială nr. 14 Constanţa;

Scoala Gimnaziala Mihail Sadoveanu, Medgidia,Constanta;

Școala cu clasele I-VIII Galița;

Școala cu clasele I-VIII Castelu.

_______________________________________

Județul Covasna

Instituții de învățământ:

Școala cu clasele I-VIII "Bartha Karoly" Boroșneu Mare;

Școala cu clasele I-VIII "Romulus Cioflec" Araci, Covasna.

_______________________________________

Județul Dâmbovița

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Dâmbovița;

Școala cu clasele I – VIII Ilie Popescu, Șotânga;

Școala cu clasele I-VIII Iedera de Jos, Dâmbovița.

_______________________________________

Județul Dolj

Instituții de învățământ:

Scoala Gimnaziala Cerat;

Școala Gimnazială „Petre Mănărcescu” Lipovu;

Școala Gimnazială cu clasele I-VIII Sadova;

Școala cu clasele I-VIII nr.26 Craiova.

______________________________________

Județul Galați

Instituții de învățământ:

Școala gimnazială nr. 7 „Nicolae Bălcescu” Tecuci;

Școala Gimnazială „Elena Cuza” Galați;

Școala Gimnazială nr. 2 Liești;

Școala Gimnazială nr. 1 Umbrărești.

______________________________________

Județul Giurgiu

Instituții de învățământ:

Şcoala Gimnazială nr. 2 Chiriacu.

_____________________________________

Județul Gorj

Instituții de învățământ:

Școala generală Motru Sec(Școala Generală Padeș);

Școala generală „Voievod Litovoi” Târgu Jiu;

Colegiul Tehnic Mătăsari;

Școala Gimnaziala „Ecaterina Teodoroiu” Târgu Jiu;

Școala Generală Budieni;

_______________________________________

Județul Hunedoara

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Hunedoara;

Școala Generala nr 3 Lupeni;

Școala Generală nr.9 (Grup Școlar Telecom. Lucr. Publice Hunedoara);

_______________________________________

Județul Ialomița

Instituții de învățământ:

Școala cu clasele I-VIII Căzănești;

Școala cu clasele I-VIII Condeești.

_______________________________________

Judetul Iasi

Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Iasi

Consilii locale: Andrieșeni; Balș; Balțați; Belcești; Bivolari; Butea; Ceplenița; Ciohorani; Ciortești; Coarnele Caprei; Cotnari; Dagâța; Dragușeni; Fântânele; Gorban; Grajduri; Grajduri; Hălăucești; Hărmanești; Heleșteni; Holboca; Horlești; Lespezi; Mădârjac; Mironeasa; Miroslovești; Mogoșești Siret Iași; Moșna; Moțca; Probota; Popricani; Răducăneni; Răchițeni; Șcheia; Șipote; Sirețel; Stolniceni Prăjescu; Strunga; Tătăruși; Țibănești; Tomești; Trifești; Ungheni; Vânători; Valea Lupului.

Instituții de învățământ:

Inspectoratul Școlar Județean Iași;

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Iași;

SAM Butea;

Liceul "Miron Costin", Iasi;

Școala "G. Ibraileanu", Tg. Frumos;

Școala Boureni, Balș;

Școala Horlești, Rediu;

Școala "Cezar Petrescu" Hodora, Cotnari;

Școala "Al. Vlahuță", Iași;

Colegiul Tehnic "D. Leonida", Iasi;

Școala "N. Iorga", Iași;

Școala "Elena Cuza", Iași;

Școala "Alecu Russo", Iași;

Colegiul "C. Negruzzi", Iași;

Școala "G. Ibraileanu", Iași;

Școala "Otilia Cazimir", Iași;

Școala "Ion Ghica", Iași;

Școala "Titu Maiorescu", Iași;

Colegiul "Richard Wurmbrand", Iași;

Liceul "V. Alecsandri", Iași;

Școala cu clasele I – VIII Chicerea, Goruni;

Școala Gimnazială Crucea;

Școala nr. 21 "Ion Neculce".

_______________________________________

Județul Ilfov

Instituții de învățământ:

Școala cu clasele I – VIII nr. 1 Jilava

_______________________________________

Județul Maramureș

Instituții de învățământ:

Școala cu clasele I-VIII "Vasile Alecsandri", Baia Mare;

Școala cu clasele I-Viii Coltău.

______________________________________

Județul Mehedinți

Instituții de învățământ:

Școala Gimnazială nr 5 Drobeta Turnu Severin;

Școala cu clasele I-VIII Gruia;

Școala cu clasele I-VIII Strehaia.

______________________________________

Județul Mureș

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Miureș;

Școala Generală cu clasele I-VIII Apold;

Școala Generală cu clasele I-VIII Holdac.

______________________________________

Judetul Neamt

Directia Generala de Asistenta Sociala si Protectia Copilului Neamt

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Neamț;

Inspectoratul Scolar Judetean Neamț;

Casa Corpului Didactic Neamț;

Școala Pingărați;

Școala nr. 6, Roman;

Școala nr. 5, Piatra Neamț;

Liceul Teoretic "V. Alecsandri", Săbăoani;

Școala cu clasele I-VIII, nr. 1, Războieni;

Școala nr. 5, Roman;

Scoala Girov, Neamt;

Școala Horia, Neamț;

Grup Școlar Industrial Construcții de Mașini, Roman;

Colegiul Tehnic "Gh. Cartianu", Piatra Neamț;

SAM Borlești;

Grup Școlar Economic Administrativ, Piatra Neamț;

SAM "Emanuel Rigler", loc. Ștefan cel Mare, Jud. Neamț;

Colegiul Tehnic "Ion Creanga", Tg. Neamț;

Colegiul Național "Calistrat Hogaș".

_____________________________________

Județul Olt

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Olt;

Liceul Teoretic (SAM) Drăgănești;

Școala Generală nr. 1 Slatina.

_____________________________________

Județul Prahova

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Prahova;

Școala cu clasele I – VIII nr. 13 Ploiești;

Școala gimnazială Filipestii de Targ;

Scoala Gimnaziala Fulga de Jos;

Școala cu clasele I – VIII Plopeni-Sat;

Școala Gimnazială Coțofenești;

Școala Gimbazială Vărbila, Iordăcheanu.

_____________________________________

Județul Sălaj

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Sălaj;

Grup Școlar "Ioachim Pop" Ileanda;

Școala gimnaziala "Luchian Blaga" Jibou.

_____________________________________

Județul Satu Mare

Instituții de învățământ:

Școala cu clasele I-VIII Vasile Lucaciu;

Școala cu clasele I-VIII Tășnad;

_____________________________________

Județul Sibiu

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Sibiu;

Scoala cu clasele I-VIII Noslac, Alba;

Colegiul Tehnic Energetic Sibiu.

_____________________________________

Judetul Suceava

Direcția Generala de Asistenta Sociala și Protecția Copilului Suceava;

Consilii locale: Berchisești, Grădinești, Moldovița, Ostra, Satu Mare, Șerbăuti.

Instituții de învățământ:

Inspectoratul Școlar Județean Suceava;

Școala nr. 8, Suceava;

Școala “Miron Costin”, Suceava;

Școala nr. 1, Suceava;

Școala nr. 3, Suceava;

Școala Bălăceana;

Grup Școlar Dumbrăveni, Suceava;

Școala nr. 4, Suceava;

Școala “Bogdan-Vodă”, Capu Codrului, Suceava;

Școala nr. 6, Suceava;

Colegiul Tehnic “Samuil Isopescu” Suceava;

Colegiu Național “Spiru Haret”, Suceava;

Școala nr. 5, Suceava;

Colegiul “Alexandru Cel Bun” Gura Humorului, Suceava.

_____________________________________

Județul Teleorman

Instituții de învățământ:

Școala cu clasele I-VIII Smirdioasa;

Școala nr. 3 Zimnicea;

Școala Gimnazială nr 2 Turnu Măgurele;

Școala Gimnazială nr 4 Turnu Măgurele.

_____________________________________

Județul Timiș

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Timiș;

Școala cu clasele I-IV Berini (Scoala cu clasele I-VIII Sacosi Turcesc);

Școala cu clasele I-VIII nr. 12 Lugoj.

_____________________________________

Județul Tulcea

Instituții de învățământ:

Școala "Nicolae Bălcescu", Com. Nalbant;

Școala Sarighiol de Deal, comuna Beidaud.

____________________________________

Județul Vâlcea

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Vâlcea;

Școala cu clasele I – VIII Lungești;

Școala cu clasele I – VIII Bunești;

____________________________________

Judetul Vaslui

Direcția Generală de Asistență Socială și Protecția Copilului Vaslui;

Consilii locale: Alexandru Vlahuță, Arsura, Băcești, Berezeni, Boțești, Bunești-Averești, Ciocani, Codăești, Coroiești, Costești, Cozmești, Deleni, Dimitrie Cantemir, Dodești, Drânceni, Fruntișeni, Gârceni, Grivița, Hoceni, Iana, Ivești, Lunca Banului, Miclești, Osești, Pădureni, Perieni, Pogana, Pogonești, Puiești, Pușcași, Stănilești, Tăcuta, Tanacu, Tătărani, Todirești, Tutova, Vetrișoaia, Viișoara, Zorleni, Zorleni

Instituții de învățământ:

Centrul Județean de Resurse și Asistență Educațională Vaslui;

Inspectoratul Școlar Județean Vaslui;

Liceul Teoretic  "Mihai Eminescu", Bârlad;

Colegiul Național "Gheorghe R. Codreanu", Bârlad;

Școala nr. 2, Vaslui;

Școala nr. 6, Vaslui;

Școala Valea Mare Parpanița;

Școala nr.3, Vaslui;

Școala nr. 10, Vaslui;

Școala nr. 5, Bârlad;

Școala nr. 8, Bârlad;

Școala Grivița;

Școala nr. 1, Huși;

Școala nr. 1, Bârlad;

Școala nr. 11, Bârlad;

Școala nr. 3, Huși;

Școala Negrești.

___________________________________

Județul Vrancea

Instituții de învățământ:

SAM Homocea;

Şcoala cu clasele I – VIII Slobozia Bradului;

Școala cu clasele I – VIII nr. 1 „Mihail Armencea”.

 


Language Selection

Română (România)English (United Kingdom)French (Fr)

Hai La Scoala!

Hai La Scoala!

POSDRU/162/2.2/S/141828

141828-antet

„Copiii romi se întorc la şcoală – prevenirea abandonului şcolar se face de la grădiniţă”

141828-sigla

Pentru mai multe detalii click aici

Redirectionare 2% - 2015

Aveți posibilitatea de a susține Programul de Educație Parentală dezvoltat de către Asociația HoltIS.

PASUL 1: Descarcati formularul D230, precompletat cu datele Asociației HoltIS accesand link-ul de mai jos;
PASUL 2: Completați formularul D230 cu datele dvs. de identificare conform CI/ BI si semnati-l.
PASUL 3: Depuneti formularul D230, apeland la una din urmatoarele modalitati: direct la registratura organului fiscal; prin poștă, cu scrisoare recomandată, la Administrația Finanțelor Publice a localității de domiciliu; electronic

Persoana de contact:
COJOCARU ŞTEFAN
Telefon/fax: 0332.402.515, 0332.402.516

Descarca formular 230/2015 – HoltIS